budzislawskie

 Jezioro Budzisławskie jest położone na Pojezierzu Gnieźnieńskim, województwo wielkopolskie. Jest to malownicze jezioro polodowcowe znajdujące się na obszarze Powidzkiego Parku Krajobrazowego.Akwen ten dzieli się na dwie części, północno – wschodnia część ma maksymalną głębokość 36 metry. Pozostałe części jeziora są płytsze i gęsto porośnięte roślinnością, więc raczej nurkować będziemy we wcześniejszej części. Jezioro to słynie z czystościwody, przejrzystość wody nawet powyżej 8 m. Dzięki temu jest tu bogata baza turystyczno – wypoczynkowa, a także baza nurkowa Wielkopolskiego Centrum Działalności Podwodnej „Diver”. Naprzeciwko plaży znajduje się pomost, który można wykorzystać do nurkowania. W wodzie znajdują się dwie platformy bardzo pomocne przy przeprowadzaniu szkoleń i ćwiczeń. Usytuowane są one na głębokości 5 i 6.5 metrów. Z ciekawszych atrakcji można polecić wrak przyczepy, konary drzew, znak drogowy, kajak, a przede wszystkim na 13 m niecodzienny widok: dwumetrowy posąg Matki Boskiej.

Dojazd – drogą A2 kierujemy się z Poznania na Warszawę, na zjeździe do Słupca nadal kierujemy się na Warszawę, a po jakimś kilometrze na Sompolno. Po 14 km skręcamy w lewo i kierujemy się na Mogilno, w miejscowości Anastazewo skręcamy w prawo na Kleczew. Po 2,5 km we wsi Tręby Stare skręcamy w lewo na Tręby i po następnych 2 km jesteśmy na miejscu.

 KleczewMiasto Kleczew położone jest we wschodniej części województwa wielkopolskiego w powiecie konińskim w odległości ok. 22 km od Konina. Miasto zamieszkuje ponad 4 tysiące mieszkańców i jest jednym z głównych ośrodków przemysłowych w rejonie. W mieście krzyżują się drogi z Konina, Ślesina i Słupcy. Miasto leży w niewielkiej odległości od ważnych ośrodków w regionie:
–  Konin – 20 km
–  Poznań – 100 km

Państwo Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat koniński
Gmina Kleczew
Powierzchnia 6,7 km2