Chorwacja Sv.Marina Wrzesień 2020

Wyjazd do Chorwacji 12-19 wrzesień 2020

Chorwacja – Camping Sv.Marina

Celem naszego wyjazdu będzie po raz kolejny słoneczna Istria, czyli największy półwysep Chorwacji! Wyjeżdżamy tam, aby zakończyć serię kursów nurkowych, które odbywały się w miesiącach zimowych. Naturalnie nie trzeba być ich uczestnikiem, aby z nami jechać! Na wyjazd zapraszamy wszystkich nurków wraz z osobami towarzyszącymi.

Adriatyk, wzdłuż którego leży Chorwacja, ma ciepłą i przejrzystą wodę, która idealnie nadaje się do nurkowania. Wśród wielu miejsc nurkowych znajdujących się wzdłuż całego chorwackiego wybrzeża na szczególną na uwagę zasługuje właśnie półwysep Istria. Na półwyspie tym, 50 km od Puli, koło miejscowości Labin znajduje się Sveta Marina. Cel naszej wyprawy to Kemping Marina położony 15 km na południowy wschód od miejscowości Labin. Żwirowa plaża jest długości 1 km i 2-4 m szerokości, z licznymi zatoczkami. Na terenie kempingu znajduje się baza nurkowa, dwa baseny, 3 restauracje, sklep, miejsca do grillowania.

Jak wygląda baza nurkowa?

Położenie bazy umożliwia wykonywanie różnych nurkowań z jednego miejsca (bez konieczności wypływania łodzią): łagodne zejście do wody po schodach z samej bazy (w pobliżu atrakcje w postaci miny, wraku łodzi), wejście do wody z tzw. małej plaży i dużej plaży (plaże również jako miejsca do opalania, kąpieli i odpoczynku – szczególnie dla nie nurkujących),

Po wodą 2 wspaniałe ściany lewa i prawa, pionowo schodzące do dna. Lewa ściana z głębokością maksymalną ok. 52 metry, prawa ok. 46 metrów, brak prądów, duża przejrzystość wody, zazwyczaj niewielkie falowanie. Na ściankach bogate życie specyficzne dla Adriatyku i danej głębokości, liczne kolorowe gąbki, skorpeny, ośmiornice, jaja rekinów, ślimaki itd.

Po ok. 6 min. spacerze wejście do wody z drugiej strony cypla z tzw. „Jump Wall” i nurkowanie wokół cypla, głębokość do 15 metrów,

Na wprost dużej plaży pod wodą stromy stok do głębokości ok. 48 metrów, na głębokości 3-8 metrów (na prawo od plaży) liczne skałki z wieloma zakamarkami z bogatym życiem,

Nurkowanie z łodzi, ok. 15 min. płynięcia – Nicolae Grotto – grota podwodna, szerokie wejście (4×5 metrów) na głębokości ok. 25 metrów, zakończone zwężającym się syfonem, początek i koniec nurkowania w niewielkiej i cichej zatoce, z powodu małej ilości nurków bogate życie – można spotkać homary i nawet rekinki psie,

Nurkowanie z łodzi, ok. 25 min. płynięcia – Felsentor – jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych (dla mnie), wspaniała podwodna ścian z bramą (w kształcie łuku tryumfalnego) na głębokości ok. 38 metrów, w godzinach południowych promienie słoneczne penetrując skałę ukazują fascynującą gamę barw i refleksów, ławice ryb, gorgonie. W pobliżu bramy na głębokości ok. 23 metrów wejście do tunelu w ścianie, którym można przepłynąć na drugą stronę.

Nurkowanie z łodzi, ok. 45 min. płynięcia – wrak Lina – transportowiec spoczywający przy wyspie Cres, na stępce na stoku, dziub na głębokości ok. 24 metrów, rufa ok.52 metry, stalowy kadłub, resztki drewnianych pokładów, możliwość dojścia do samej stępki przez poszczególne pokładu gdzie można spotkać potężnego kongera, po zwiedzaniu wraku wynurzenie po stoku do klifu wyspy, na głębokości 3-5 metrów niewielkie ale bardzo urokliwe groty, zamieszkałe przez kongery, małe skorpeny, jedna z grot z komorą powietrzną, w pobliżu liczne skałki, bardzo bogate życie (ze względu na niedostępność). W trakcie płynięcia z lub na nurkowanie można spotkać delfiny.

Baza i otoczenie (Sv. Marina) posiada specyficzny klimat i czar, idealne miejsce dla nurków, którzy nie oczekują klimatu kurortu i wielkiego ośrodka turystycznego.

Zakwaterowanie:

Comfort Mobile Home

24 m2, klimatyzacja, kuchnia i pokój dzienny, taras, łazienka z prysznicem, główna sypialnia, pokój  z dwoma łóżkami.

Charakterystyka:

powierzchnia: 24 m²

Maksymalne obłożenie: 4 osoby dorosłe + 1 dziecko

Domy kempingowe znajdują się na działce o powierzchni 120 m²

Szczegóły dot. wyjazdu

Cena: 1450 PLN + pakiet nurkowy 110 Euro

(w celu dokonania rezerwacji do 10.08.2020r. należy wpłacić 50% kwoty bez pakietu nurkowego, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń)

Termin wyjazdu: 12.09.2020r. – 19.09.2020r. (wyjazd w sobotę 12.09 rano ze Świebodzic i Bolesławca. Powrót w sobotę 19.09 wieczorem)

Nr konta do wpłat: Paweł Mazurczak, Alior Bank 56 2490 0005 0000 4000 7532 8263

Cena zawiera:

– zakwaterowanie

– opłatę klimatyczną

– przejazd

– 5 dni nurkowych, butle 12l, infrastruktura bazy nurkowej, dwa nurkowania dzienne

Cena nie zawiera:

– wyżywienia

– wypożyczenia sprzętu nurkowego

– obowiązkowego ubezpieczenia

– dodatkowych napełnień butli oraz wypłynięć łodzią i nurkowania nocnego

Cena wypożyczenia kompletu sprzętu na wyjazd:

– Mokry skafander + jacket + automat + ABC: 400pln
– Suchy skafander + jacket + automat + ABC: 600pln

W przypadku dojazdu na miejsce własnym transportem opłata za transport sprzętu i butli wynosi 100pln/komplet.

W Chorwacji będą prowadzone kursy: Podstawowy OWD, AOWD oraz Rescue Diver jak również kursy specjalizacji podwyższających umiejętności w zakresie: Nurkowania Wrakowego, Nocnego, Nawigacyjnego, Nitroksowego, Nurkowania Głębokiego.

UWAGA:

– W tej chwili Chorwacja nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o wjazd/wyjazd, podróżowanie po terenie kraju. Przed przyjazdem dobrze jest zarejestrować się na stronie https://entercroatia.mup.hr/ w celu usprawnienia odprawy na granicy.

Dodatkowe informacje na stronie:

– Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas nie moglibyśmy w tym terminie wjechać na teren Chorwacji (zamknięcie granic) kemping Sv.Marina zamraża 100Euro/osobę do wykorzystania w innym terminie.

– Aby wjechać na teren Chorwacji należy posiadać przy sobie aktualny dowód osobisty lub paszport!

– Osoby nurkujące muszą posiadać przy sobie certyfikat oraz ważne ubezpieczenie nurkowe.
– Zwrotna kaucja za domek wynosi 100euro (25euro/os), płatne na miejscu (zwracane w dniu wyjazdu)
– Na terenie kempingu znajdują się trzy restauracje, istnieje również możliwość przygotowywania posiłków w domkach które wyposażone są kuchnie (wraz z osprzętem).

– Zakupy możemy robić w sklepie położonym w bezpośrednim sąsiedztwie kempingu lub marketach (Lidl, SPAR) w miejscowości Labin oddalonej 15min drogi od kempingu (będziemy organizować wyjazdy na zakupy 🙂

Zapisy i dodatkowe informacje: Piotrek 606161135, Paweł 660672114