Egipt Październik 2018

Egipt – Hamata, Październik 2018

Egipt, zaraz po Australii, oferuje najlepsze warunki nurkowe. Jest przy tym znacznie bardziej dostępny, bo znajduje się w odległości jedynie kilkugodzinnego lotu. Jeżeli więc chcesz nurkować w towarzystwie mieniących się wszystkimi kolorami tęczy ryb – koniecznie jedź z nami!

Wyjazd jest o tyle atrakcyjny, że zanurkujemy w najlepszym możliwym miejscu w tym kraju – w położonej niedaleko Marsa Alam Hamacie! To miejsce dopiero zdobywa popularność wśród nurków, dlatego znajdująca się tam piękna rafa koralowa jest niemal nietknięta! A ponieważ wciąż nie nurkuje tam zbyt wielu nurków, kolorowe życie podwodne jest najbogatsze w całym Egipcie!

Gdzie się zatrzymamy?

Hotel Wadi Lahmy Azur Resort

Ciekawie zaprojektowany, stylowo urządzony w zgodzie z lokalną architekturą, zapewnia wyśmienity wypoczynek, o który dba popularna sieć Azur Hotels Group. Widokówkowo piękna, pokryta złotym piaskiem plaża jest tu zawsze w zasięgu wzroku, a bliskość Hamaty – ciągle rozwijającego się regionu słynącego z doskonałych warunków do nurkowania i kitesurfingu oraz pięknych, dziewiczych raf koralowych czyni to miejsce idealnym wyborem dla odkrywców podwodnego świata. Polecana kolekcjonerom wodnych wrażeń i wielbicielom swobodnej, wakacyjnej atmosfery!

 

Wybrane miejsca nurkowe:

Abu Galawa Kebir – największą atrakcją tej rafy jest wrak dużego jachtu żaglowego, który zatonął pod koniec lat osiemdziesiątych. Wrak leży obok dużego koralowego bloku, na głębokości około 18 metrów i jest siedliskiem zróżnicowanego podwodnego życia. Nieopodal znajduje się fantastyczny ogród twardych korali.

Abu Galawa Soraya – ta rozległa rafa leży niedaleko swojej mniejszej siostry. Tu również znajduje się wrak, tym razem chińskiego holownika Tienstin, który zderzył się z rafą w 1943 roku. Niewielki statek opiera się rufą na piaszczystym dnie, na głębokości około 17 metrów, natomiast oparty o rafę dziób sięga prawie do powierzchni wody. Pokład jest przepięknie obrośnięty twardymi i miękkimi koralami, a wewnątrz nadbudówki, do której można bezpiecznie wpłynąć, mieszka ławica galssfishy i antiasów. Tuż obok wraka, w rafie znajduje się niewielka, malownicza jaskinia. Ze względu na bujne koralowe życie, rafa ta jest prawdziwą gratką dla podwodnych fotografów.

Shaab Claudia – rafa położona w samym środku kompleksu Fury Schoal, stanowiąca jeden z najbardziej atrakcyjnych ogrodów korali twardych Morza Czerwonego. Słynie jednak głównie ze swojej niezwykłej formy: niezliczona ilość tuneli, jaskiń, zagłębień i prześwitów. Na zachodniej ścianie znajduje się fantastyczny ogród korali twardych, oraz jaskinia. Po stronie zachodnio-południowej – urokliwe tunele. Zobaczymy tu ławice ryb kozich (Goatfish), napoleony, barakudy i rogatnice olbrzymie.

El Malahy – zwany przez miejscowych placem zabaw. Jest to kompleks kilku dużych kolumn, położonych blisko siebie i tworzących jedyny w swym rodzaju labirynt. Trasa prowadzi nad licznymi wąwozami i tunelami. W środku placu zabaw można zobaczyć niemalże wszystkie gatunki ryb tego rejonu. Na zewnątrz jest duża szansa na spotkanie rekina.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

Planowane godziny przelotu (mogę się one zmienić):

Warszawa- Marsa Alam 08:10-12:35
Marsa Alam- Warszawa 13:25-17:55

Dostępność miejsc i ceny:

1.Daty 16-23.10.2018

Standardowy (2os.)- 2 180 PLN za 1 os. / pokój jednoosobowy: 2900 zł

23-30.10.2018

Standardowy (2os.)- 2 250 PLN za 1 os. / pokój jednoosobowy: 2900 zł

3.16-30.10.2018(14 dni)-

Standardowy (2os.)- 2 910 PLN za 1 os. / 4050 zł pokój jednoosobowy

Cena zawiera: przelot, transfer, zakwaterowanie, opcję All inclusive, opiekę rezydenta, ubezpieczenie podstawowe.

Cena nie zawiera: TFG, transferu na wyłączność grupy, przedłużenia dób hotelowych oraz przedłużenia serwisu All inclusive zgodnie z pkt. 3.7 z WIT nr 73. Cena nie zawiera dodatkowych kosztów związanych z wizami.

 

Pakiet nurkowy 310 euro (2 nurki dziennie, wyżywienie na łodzi, łódź do naszej wyłącznej dyspozycji).