kantyna

 Kamieniołom ten znajduje się w masywie góry Ślęża. Głębokość zbiornika szacowana jest na 32m, choć niektóre źródła podają nawet 40m. Przejrzystość wody nie jest rewelacyjna, przeważającymi miejscami wynosi 2m, choć znajdą się i takie fragmenty, że jest ona bardziej przejrzysta.Na co możemy natknąć się pod wodą? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na półki skalne, które znajdują się na różnych głębokościach min. 1, 5m czy 20m. Na głębokości około 14-16m natkniemy się na kilka zatopionych samochodów oraz walających się wokół nich przeróżnych części karoserii. Oprócz tego znajdziemy tam drzewa a także typowe rzeczy dla kamieniołomów, różnej wielkości skały.

Dojazd – należy kierować się z Wrocławia w kierunku Wałbrzycha do miasta Sobótka.Kamieniołom znajduje się 50m od drogi, które trzeba przejść pieszo.

 Sobótka miasto w woj. dolnośląskim położone nad rzeką Czarna Woda. Miasto liczy około 7 tyś. mieszkańców. W czasie letnim stanowi turystyczne zaplecze pobliskiego Wrocławia. Dla osób zwiedzających można polecić min. Sanktuarium św. Anny Samotrzeciej, kościół św.Jakuba, Zamek Sobótka-Górka.

Państwo Polska
Województwo dolnośląskie
Powiat wrocławski
Gmina Sobótka
Wysokość  150 – 718 m n.p.m.
Powierzchnia 32,20 km2