Majówka Chorwacji 2019

UWAGA!!!
Z przyczyn osobistych zwolniły nam się dwa miejsca na wyjazd Majowy do Chorwacji, oferta last minute to 900pln/os.

Majówka 2019 Chorwacja – Camping Sv.Marina
Celem naszego wyjazdu będzie po raz kolejny słoneczna Istria, czyli największy półwysep Chorwacji! Wyjeżdżamy tam, aby zakończyć serię kursów nurkowych, które odbywały się w miesiącach zimowych. Naturalnie nie trzeba być ich uczestnikiem, aby z nami jechać! Na wyjazd zapraszamy wszystkich nurków wraz z osobami towarzyszącymi.

Adriatyk, wzdłuż którego leży Chorwacja, ma ciepłą i przejrzystą wodę, która idealnie nadaje się do nurkowania. Wśród wielu miejsc nurkowych znajdujących się wzdłuż całego chorwackiego wybrzeża na szczególną na uwagę zasługuje właśnie półwysep Istria. Na półwyspie tym, 50 km od Puli, koło miejscowości Labin znajduje się Sveta Marina. Cel naszej wyprawy to Kemping Marina położony 15 km na południowy wschód od miejscowości Labin. Żwirowa plaża jest długości 1 km i 2-4 m szerokości, z licznymi zatoczkami.

Na Istrię wyjeżdżamy 27 kwietnia (sobota) i wracamy 4 maja (sobota). UWAGA – wystarczą jedynie 3 dni urlopu, aby spędzić cały tydzień w świetnym miejscu, w doskonałym towarzystwie! 

Jak wygląda baza nurkowa?

Położenie bazy umożliwia wykonywanie różnych nurkowań z jednego miejsca (bez konieczności wypływania łodzią): łagodne zejście do wody po schodach z samej bazy (w pobliżu atrakcja w postaci miny), wejście do wody z tzw. małej plaży i dużej plaży (plaże również jako miejsca do opalania, kąpieli i odpoczynku – szczególnie dla nie nurkujących),

Po wodą 2 wspaniałe ściany lewa i prawa, pionowo schodzące do dna. Lewa ściana z głębokością maksymalną ok. 52 metry, prawa ok. 46 metrów, brak prądów, duża przejrzystość wody, zazwyczaj niewielkie falowanie. Na ściankach bogate życie specyficzne dla Adriatyku i danej głębokości, liczne kolorowe gąbki, skorpeny, ośmiornice, jaja rekinów, ślimaki itd.

Po ok. 6 min. spacerze wejście do wody z drugiej strony cypla z tzw. „Jump Wall” i nurkowanie wokół cypla, głębokość do 15 metrów,

Na wprost dużej plaży pod wodą stromy stok do głębokości ok. 48 metrów, na głębokości 3-8 metrów (na prawo od plaży) liczne skałki z wieloma zakamarkami z bogatym życiem,

Nurkowanie z łodzi, ok. 15 min. płynięcia – Nicolae Grotto – grota podwodna, szerokie wejście (4×5 metrów) na głębokości ok. 25 metrów, zakończone zwężającym się syfonem, początek i koniec nurkowania w niewielkiej i cichej zatoce, z powodu małej ilości nurków bogate życie – można spotkać homary i nawet rekinki psie,

Nurkowanie z łodzi, ok. 25 min. płynięcia – Felsentor – jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych (dla mnie), wspaniała podwodna ścian z bramą (w kształcie łuku tryumfalnego) na głębokości ok. 38 metrów, w godzinach południowych promienie słoneczne penetrując skałę ukazują fascynującą gamę barw i refleksów, ławice ryb, gorgonie. W pobliżu bramy na głębokości ok. 23 metrów wejście do tunelu w ścianie, którym można przepłynąć na drugą stronę.

Nurkowanie z łodzi, ok. 45 min. płynięcia – wrak Lena – transportowiec spoczywający przy wyspie Cres, na stępce na stoku, dziub na głębokości ok. 24 metrów, rufa ok.52 metry, stalowy kadłub, resztki drewnianych pokładów, możliwość dojścia do samej stępki przez poszczególne pokładu gdzie można spotkać potężnego kongera, po zwiedzaniu wraku wynurzenie po stoku do klifu wyspy, na głębokości 3-5 metrów niewielkie ale bardzo urokliwe groty, zamieszkałe przez kongery, małe skorpeny, jedna z grot z komorą powietrzną, w pobliżu liczne skałki, bardzo bogate życie (ze względu na niedostępność). W trakcie płynięcia z lub na nurkowanie można spotkać delfiny.

Baza i otoczenie (Sv. Marina) posiada specyficzny klimat i czar, idealne miejsce dla nurków, którzy nie oczekują klimatu kurortu i wielkiego ośrodka turystycznego.

Szczegóły dot. wyjazdu

Cena: 1450 PLN + pakiet nurkowy 110 Euro
(w celu dokonania rezerwacji należy wpłacić 50% kwoty bez pakietu nurkowego, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń)
Termin: 27.04 – 04.05.2019r.

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie
  • przejazd
  • 5 dni nurkowych, butle 12l, infrastruktura bazy nurkowej, dwa nurkowania dzienne

Cena nie zawiera:

  • wyżywienia
  • wypożyczenia sprzętu nurkowego
  • obowiązkowego ubezpieczenia

Cena wypożyczenia kompletu sprzętu na wyjazd: 
– Mokry skafander + jacket + automat + ABC: 400pln
– Suchy skafander + jacket + automat + ABC: 600pln

W Chorwacji będą prowadzone kursy: Podstawowy, AOWD oraz Rescue Diver jak również kursy specjalizacji podwyższających umiejętności w zakresie: Nurkowania Wrakowego, Nocnego, Nawigacyjnego, Nitroksowego, Nurkowania Głębokiego.

Jeśli masz pytania lub chcesz się zapisać na wyjazd – skontaktuj się z nami 606161135, lub wyślij wiadomość p.mazurczak@uboot.com.pl