Nowa specjalizacja PADI „nurek samowystarczalny”

Kiedy system partnerski jest sprawdzony, to działa w sposób poprawny, lecz zdarza się, że przez złego partnera, nurek znajdzie się w nieciekawej sytuacji. Celem programu PADI Nurek Samodzielny jest wywarcie nacisku na umiejętności niezbędne, aby poradzić sobie w takich sytuacjach i podkreślić znaczenie właściwego planowania nurkowania jako metody na uniknięcie niechcianych sytuacji.

Termin: wymagany kontakt
Cena kursu:
850 zł

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Wymagania wstępne:

Co daje kurs „nurek samowystarczalny”?

Celem specjalizacji PADI Self Reliant Diver jest rozwijanie samodzielności i niezależności podczas nurkowania. Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy, kursanci będą mogli zaplanować i wykonać nurkowanie samemu, bez partnera. Rozwiną umiejętności radzenia sobie z problemami pod wodą, bez względu na to czy nurkują samemu czy z partnerem.

Choć nurkowanie w pojedynkę nie jest polecane przez żadną organizację nurkową ze względu na brak partnera, który mógłby pomóc w razie problemów, jednak tego typu nurkowanie może być czasem uzasadnione. Na kursie nauczysz się jak planować takie nurkowanie, jak zarządzać zużyciem gazu, dodatkowym sprzętem i poznasz umiejętności, które pomogą Tobie poradzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach. Jeśli chcesz nurkować samemu z konieczności lub wyboru, chcesz zwiększyć swoje umiejętności i poczucie bezpieczeństwa lub poznać przedsmak nurkowania technicznego, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Specjalizacja skierowana jest szczególnie do :

– osób zaczynających nurkować z twinsetem i planujących w przyszłości nurkować technicznie,
– dla miłośników fotografii podwodnej,
– osób nurkujących w konfiguracji sidemount,
– Divemasterów zarówno certyfikowanych jak i będących w trakcie kursu,
– podróżników – w podróży można trafić na partnera, którego się nie zna, więc umiejętności nurka samodzielnego przygotują do ewentualnego rozdzielenia
– nurków wrakowych – lepiej mogą sobie poradzić w przypadku utraty kontaktu z partnerem
– nurków z doświadczeniem – wzrost pewności siebie zwłaszcza podczas nurkowania z mniej doświadczonym kolegą lub jako przygotowanie do nurkowań technicznych
Jest to świetna specjalizacja do poprowadzenia w bazach nurkowych w których często pojawiają się nurkowanie chcący nurkować solo. Z certyfikatem PADI Self Reliant Diver można oficjalnie i bez przeszkód nurkować bez partnera.

Specjalizacja PADI Nurek Samodzielny składa się z trzech nurkowań na wodach otwartych poprzedzonych wykładem teoretycznym. W trakcie kursu poznasz umiejętności, które przydadzą się podczas nurkowania w pojedynkę:

– jak zaplanować nurkowanie bez partnera
– obsługa sprzętu potrzebnego do nurkowania samemu
– jak dostosować nurkowanie do panujących warunków
– obliczenie zużycia powietrza (SAC)
– obliczenie zużycia gazu dla konkretnego czasu i głębokości
– ustanowienie punktu zwrotu
– rozwiązywanie problemów – awaria automatu, BCD, problem z maską lub brak powietrza

Najbliższe kursy nurkowania i wyjazdy

Masz pytania? Prosimy o kontakt – 606 161 135. Nurkuj z nami!

Przewiń do góry