Kurs Sidemount Diver

Nowa specjalizacja PADI „Sidemount Diver”

Sidemount – co to takiego?
Sidemount jest to konfiguracja boczna stworzona dla nurkowań w jaskiniach, gdzie tradycyjna konfiguracja sprzętowa nie pozwala na swobodne i bezpieczne przeciskanie się przez liczne szczeliny, wąskie przejścia czy syfony.

Termin: wymagany kontakt
Cena kursu:
850 zł

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Wymagania wstępne:

Co daje kurs Sidemount Diver?

Zalety konfiguracji bocznej zaczynają być coraz częściej wykorzystywane w nurkowaniu rekreacyjnym.

Kurs a właściwie specjalizacja Sidemount Diver skierowana jest do osób już nurkujących, które posiadają minimum podstawowy kurs nurkowania PADI OWD, lub podobny w dowolnej organizacji.

Podczas kursu Sidemount Diver nauczymy Cię planowania, konfiguracji i nurkowania z wykorzystaniem rekreacyjnego sprzętu do sidemount.

Zalety konfiguracji sidemount:
– bardziej opływowa sylwetka,
– łatwiejszy transport sprzętu,
– uniwersalność,
– łatwiejszy dostęp do sprzętu pod wodą, a przede wszystkim automatu, pierwszego stopnia i zaworów, które są przed Tobą,
– możliwość dokładnego dopasowania sprzętu do nurka i różnych konfiguracji,
– więcej możliwości przy rozwiązywaniu problemów,
– większe bezpieczeństwo i komfort pod wodą,
– poznajesz niektóre procedury stosowane w nurkowaniu technicznym.

Zalety kursu doceniane i widoczne są już na etapie wchodzenia czy wychodzenia z wody gdzie nie trzeba męczyć się z ciężarem sprzętu na plecach. Następne pozytywne doznania są w wodzie gdzie boczne usytuowanie butli sprawia, że znika problem z pływalnością, a Twoja sylwetka staje się jeszcze bardziej opływowa. Tym samym poprawia się komfort samego nurkowania.

Struktura kursu:
1 nurkowanie – wody basenopodobne,
3 nurkowania – wody otwarte.

Jesteśmy jednym z nielicznych Centrów Nurkowych w okolicach Wałbrzycha, które posiada własny sprzęt i ma w swojej ofercie kurs Sidemount Diver.

Na czas kursu zapewniamy profesjonalny sprzęt do nurkowań rekreacyjnych sidemount. Kursy są prowadzone w małych grupach bądź indywidualnie w terminach uzgodnionych wcześniej z kursantami. Certyfikat ukończenia wliczony jest w cenę kursu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany, a chciałbyś spróbować czy takie nurkowanie jest dla Ciebie odpowiednie zapraszamy na „Sidemount Intro”. Po nim zdecydujesz czy zapisać się na kurs.
Jeśli posiadasz własny sprzęt do sidemount kurs będzie tańszy, a cenę wynegocjujemy indywidualnie.

Najbliższe kursy nurkowania i wyjazdy

Masz pytania? Prosimy o kontakt – 606 161 135. Nurkuj z nami!

Przewiń do góry